Premiera: Perseverance: Part 2 — epizodyczna visual novel z gatunku horroru — Q1 2021

Sami wiecie, jak często narzekam na to, że Polacy rzadko mogą pograć w visual novel w swoim własnym języku… Tym bardziej ucieszyłam się, że rodzime studio z Krakowa — Titanite Games — skontaktowało się ze mną, by poinformować o zbliżającej się premierze swojej nowej gry.

„Perseverance: Part 2” to kontynuacja tytułu, który pojawił się pierwotnie na Steamie w 2018. Przyznam szczerze, że fabuła „jedynki” jest mi obca, ale na pewno zainteresuję się nią na dniach, bo jestem teraz nieco zaintrygowana. Tymczasem mam dla Was opis drugiej części, która powinna się ukazać w pierwszym kwartale 2021 na PC i Nintendo Switch:

Perseverance: Part 2 to kolejny odcinek gry visual novel utrzymanej w klimacie tajemnicy, grozy i dramatu. Inspirowany skandynawskimi kryminałami pokroju „Dziewczyna z Tatuażem” oraz seriami takimi jak „Żywe Trupy” czy komiksem „Odrodzenie”, pozwala graczowi podejmować decyzje wpływające na losy bohaterów i kreować historię.

Tak jak w Perseverance: Part 1, dostępnej na PC i Nintendo Switch, autorzy stawiają na powoli budowane napięcie, klimat zagrożenia i brutalne punkty zwrotne w opowiadanej historii. Perseverance: Part 2 jest grą adresowaną do dojrzałych graczy, lubiących klimat grozy i trzymające w napięciu historie.

„Perseverance to gra dla wielbicieli mocnych wrażeń, pełna tajemnic i brutalnych punktów zwrotnych”.

Tym razem gracz wciela się w postać Karen, zabójczyni pracującej dla organizacji zwanej „Agencją”, która poluje na tajemniczą dziewczynę w odległym mieście Grey Ville. Kiedy Karen zanurza się głębiej w społeczności miasta, dowiaduje się o rzeczach, o których nie powinna wiedzieć. Proste zadanie „zlokalizuj i odzyskaj”, zamienia się w jej osobisty koszmar. (…)

…i co o tym myślicie? Osobiście lubię horrory, a „Perseverance: Part 2” kusi ciekawą, charakterną stylistyką. Faktycznie przywodzi na myśl amerykańskie komiksy w stylu „The Walking Dead” – co akurat dla mnie jest atutem, bo pomimo wzlotów i upadków serii, mam do niej duży sentyment. Trudne wybory i żeńskie protagonistki? Macie moją uwagę Titanite Games! A skoro gra ma strukturę epizodyczną, to zgaduję, że to jeszcze nie koniec opowieści.

Tymczasem zerknijmy sobie na trailer:

Więcej informacji znajdziecie na mediach społecznościowych twórców: Twitter / Instagram / Facebook.

3 komentarze do “Premiera: Perseverance: Part 2 — epizodyczna visual novel z gatunku horroru — Q1 2021

Dodaj komentarz

Translate »
error

Spodobał Ci się blog? Możesz śledzić moje kanały i dać mi o tym znać~! (b ᵔ▽ᵔ)b