Walkthrough: Mystic Messenger

„Mystic Messenger” to gra, której akcja dzieje się w czasie rzeczywistym. To oznacza, że wymaga od gracza systematycznego sprawdzania telefonu – co 2-3 godziny – jeśli chcemy zobaczyć cały content. Nie jest to jednak wymagane do osiągnięcia Happy Endingu. Wystarczy, aby dziennie uczestniczyć w 50% chatów.

Opowieść podzielona jest również na Casual Story – do której zaliczają się wątki Zena, Yoosunga i Jaehee Kang oraz Deep Story – czyli wątki 707 i Jumin Hana.

Gra oferuje w sumie 4 ścieżki romantyczne dla panów i 1 ścieżkę przyjaźni z Jaehee Kang.

Każda z postaci ma przy tym 7 zakończeń: Happy Ending, Normal Ending i 5 Bad Endingów. Jeśli zależy nam na oblokowaniu wszystkich CG, zalecam korzystanie z poniższych porad.

Polecam ukończyć je w tej kolejności, aby maksymalnie uniknąć spoilerów i mieć przyjemność z opowieści:

Zen → Yoosung → Jaehee Kang → 707 → Jumin Han

Poniżej też garść przydatnych wskazówek:

  • Zacznij grę o północy – wtedy będziesz mógł/a uczestniczyć we wszystkich chatach danego dnia.
  • Nie musisz uczestniczyć w chacie konkretnie o wskazanej godzinie, ale „pomiędzy”, czyli przed rozpoczęciem następnej rozmowy. Jest to szczególnie istotne dla rozmów, które odbywają się w nocy. Zamiast wstawać o 3 rano, skoro następny chat jest dopiero o 8.30, ukończ ten z 03:00 o 08:20 i będziesz mógł/a od razu rozpocząć następną rozmowę, nie tracąc cennego snu.
  • Po prologu, w trakcie dni 1-5, trwa wspólne dla wszystkich common route. Od tego u kogo zbierzemy najwięcej serc do dnia 6 zależy, czyją ścieżkę rozpoczniemy.
  • Staraj się w pierwszej kolejności uczestniczyć w chatach, gdzie jest też osoba, której ścieżkę chciałabyś/chciałbyś zobaczyć dnia 6. Wszystkie rozmowy istotne dla danej postaci oznaczyłam w solucji.
  • Staraj się również uczestniczyć w chatach, gdzie jest szansa na zaproszenie gości. Potrzebujesz ponad 10 osób na imprezie w dniu 11, aby zobaczyć happy ending. Wszystkie takie rozmowy oznaczyłam w solucji.
  • Serca możesz wymieniać na klepsydry w sklepie. 100 serc da ci 1 klepsydrę. Jeśli więc z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz kupić growej waluty, możesz ją wygrindować.
  • Jeśli bardzo zależy ci na uczestniczeniu w jakiejś rozmowie, możesz wydać 5 klepsydr, aby cofnąć czas i ją odblokować, ale…
  • …lepiej oszczędzać klepsydry na wczytywanie zapisów gry, by szybciej zobaczyć wszystkie zakończenia, zamiast na pominięte rozmowy. Jest to znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązanie.
  • Jeśli masz kasę i nie chcesz czekać, możesz kupić = odblokować wszystkie rozmowy z następnego dnia. Kwota różni się od dnia – początkowo jest to 30 klepsydr.
  • Po ukończeniu wątku gra zaproponuje ci rozpoczęcie ścieżki innej postaci (czyli przeskoczenie pierwszych 5 dni „common story”) za 100 klepsydr.

Zen

Dodaj komentarz

Translate »
error

Spodobał Ci się blog? Możesz śledzić moje kanały i dać mi o tym znać~! (b ᵔ▽ᵔ)b