Recenzja: Beast and Princess

Informacje podstawowe:

Do kupienia:

Opis wydawcy: Animals taking the form of humans?! Solve the secret that lies deep within this romantic fantasy adventure.


Recenzja:


Plusy:

+ Ładna oprawa wizualna, znani seiyuu, wykonanie techniczne;

+ Sporo nawiązań do „Beastmaster and Princes”, poprzedzającego tytułu z tego samego uniwersum;

+ Baśniowy klimat… o dziwo, z polskimi akcentami w tle;

+ Niektóre bad endingi są dość ekstremalne.

Minusy:

– Jedynie 2-3 wątki się bronią, gdy reszta przypomina fillery;

– Wersja ze „Story Jar” pozbawiona jest nagrań lektorskich;

– Bardzo miałka i pozbawiona osobowości MC, która w zasadzie potrafi tylko szyć.


Recenzje ścieżek:


Henryk

Józef / Jozef

Ludwik

Mias / Maciej

Czarodziej / Magician

Ryszard

Ocena wątków:

– Czarodziej

– Ludwik

– Ryszard

– Maciej (4), Józef (5), Henryk (6)


Inne:

Walkthrough: Beast and Princess


All the videos, logos, images, and graphics used on the blog belong to ©Idea Factory and © NTT Solmare Corporation.

I do not claim any right over them and were used on my blog for informational purposes only.

3 komentarze do “Recenzja: Beast and Princess

 • 23 stycznia 2020 o 14:30
  Permalink

  NTT Solmare idzie tą samą drogą co Voltage i postanowili widzę wepchać wszystkie swoje gry do jednej aplikacji. Nie ma w tym nic złego, bo dzięki temu nie zapychamy sobie telefonu pierdyliardem gier. Jednak… Cena za przejście całej gry to jakaś kpina. Oryginalną wersję na Vitę można na e-bayu dorwać za 37$ (nową), z pełnym dźwiękiem a nie samą melodyjką w tle (bo zakładam że jak każda mobilna otome ma tylko takową melodyjkę). Fakt gra jest w całości w języku japońskim, ale jasna cholera, chyba wolałabym się nauczyć japońskiego niż wydać 500 zł za przejście tak okrojonej gry tylko dlatego żeby napisy były po angielsku.
  Ogólnie to fajnie że NTT wziął na siebie tłumaczenie bardziej ambitnych gier, które oryginalnie wyszły na konsole. No ale ludzie te ceny. Nie mogliby się przerzucić z telefonów na konsole i tam wydawać tych tytułów, konkretnie, a nie krojąc grę po całości?

  • 23 stycznia 2020 o 15:22
   Permalink

   Hej! Nie mylisz się – jest melodyjka „na pocieszenie” w tle 😉 Ogólnie, teoretycznie, można sobie te diamenty zebrać za darmo, logując się codziennie do apki. Z ciekawości sprawdziłam przelicznik: wychodzi jakieś 25-30 diamentów miesięcznie. Jak są jakieś „questy” typu „przeczytaj 3 rozdziały czegoś tam…” – to jest szansa na dodatkowe diamenty, ale to właśnie kwestia: czy chce się komuś je grindować? Również nie rozumiem tej nowej polityki, bo dla przykładu ich stare tytuły, też od Otomate, potrafiły kosztować 30+/- zł za ścieżkę. 🙁 Widać jednak Voltage i NTTS Solmare musi się to opłacać, bo zapowiedzi zmian na horyzoncie nie widać…

   • 26 stycznia 2020 o 11:35
    Permalink

    Voltage niby wprowadza u siebie „darmowe” ścieżki. Znaczy się ścieżka sama w sobie jest darmowa i można ją przejść od razu (nie tak jak w Lovestruck, ale o tym zaraz), jednak wtedy nie dostajemy ani cgs’ów ani lepszego zakończenia. Jeśli chcemy obie te rzeczy to musimy już niestety sypnąć kasą. Gdzieś to u siebie nawet pisałam na temat jednej z tych gier, ale za bardzo nie pamiętam ile to tam wychodziło. Cóż na pewno nie tyle ile w Story Jar, bo te bajońskie sumy to do tej pory wprawiają mnie w osłupienie. No ale, żeby nie było że tylko narzekam na to jakie to firmy, które dają nam gry otome są złe i odpowiedzialne za wszystko prócz klęsk żywiołowych, muszą jakoś też zarobić, w zupełności to rozumiem. Zwłaszcza NTT, który wziął na siebie tytuły z gier PSP i PSV, a wątpię żeby dostali je za darmo.
    Inaczej sprawa ma się z Lovestruck, nie ważne czy „zapłacimy” za wybory premium bo w nowych grach one w ogóle nie mają wpływu na dostanie ilustracji, a zakończenie jest jedno. Jedyne co dostaniemy to kilka linijek flirtu, nic więcej. ALE,bo zawsze jest jakieś „ale”, wypuszczają po 3 rozdziały na sezon, raz na tydzień więc, żeby ograć cały sezon trzeba czterech tygodni…
    Najwyraźniej nie ma tutaj nic po środku, bo wtedy żadna z tych firm nie zarobiłaby kasy ¯\_(ツ)_/¯

Dodaj komentarz

Translate »
error

Spodobał Ci się blog? Możesz śledzić moje kanały i dać mi o tym znać~! (b ᵔ▽ᵔ)b