Walkthrough: Psychedelica of the Black Butterfly

Psychedelica of the Black Butterfly to pod wieloma względami gra bardzo liniowa, dlatego nie będziemy mieli wpływu na wiele jej elementów. Początkowo, bez względu na nasze osobiste preferencje, musimy ukończyć common route, które stanowi jakieś 80% całej fabuły. Dopiero wtedy, przy pomocy flow charta, będziemy mogli przeskakiwać do konkretnych scen, których odblokowanie jest potrzebne, aby zobaczyć ścieżkę wybranego LI.

Panów jest w sumie 5 i każdy posiada jeden lub dwa endingi: szczęśliwy i zły. Poza tym mamy jeszcze coś w rodzaju prologu do gry pt. Real World Ending (tak, wiem: prolog nazwali endingiem. To nie ma sensu…), alternatywną wersję wydarzeń (w ramach nagrody pocieszenia) pt. Summer Camp Ending oraz jeden ogólny Bad Ending.

Dlatego sugerowana kolejność przechodzenia wątków (a przy okazji nieco mechanicznie narzucona) wyglądałaby tak:

Common Route (Best Ending) → Bad Ending → Real World Ending → Kagiha → Hikage → Yamato → Monshiro → Karasuba → Summer Camp

W grze występuje także wspomniany już przede mnie flow chart, który jest „mapą” pozwalającą zobaczyć nam, gdzie konkretne wybory dialogowe nas zaprowadziły tym razem. Z poziomu flow charta będziemy też kupować „wspomnienia”. Aby bowiem zobaczyć ścieżkę konkretnego LI będziemy musieli odblokować wszystkie wspomnienia związane z daną postacią. Również postęp w głównej fabule wymaga od nas ukończenia określonej ilości wspomnień (chociaż tutaj zachęcam wybierać te grupowe lub neutralne, by nie psuć sobie niespodzianki przed zobaczeniem rozdziałów konkretnej postaci).

Tutaj znajdziecie go w pełnej okazałości: FLOW CHART (full version)

Czy napisałam „kupować”? A i owszem, bo do odblokowywania wspomnień musimy mieć najpierw punkty. Te zdobywamy w trakcie przechodzenia minigry ze strzelaniem do motyli. Nie musicie się jednak zbytnio przejmować tym aspektem rozgrywki. Jesli kiedykolwiek zabraknie Wam punktów, wrócicie po prostu do menu głównego, wybierzcie minigierkę i grindujcie ile trzeba. Wyniki nie mają żadnego znaczenia, więc jeśli nie polujecie na osiągnięcia, to możecie być w tym beznadziejni (jak ja) i dalej w niczym Wam to nie zaszkodzi.

Nie wszystkie wspomnienia są jednak dla nas dostępne od razu. Niektóre odblokowują się wraz z postępem fabuły albo po poznaniu istotnego faktu o jakiejś postaci (pojawi się wtey obok nich odpowiednie oznaczenie). Zachęcam zatem do częstego zaglądania do flow charta i czytania wspomnień na bieżąco, bo w końcówce gry będziemy potrzebowali ich naprawdę dużo i szkoda utknąć na długie godziny w reminiscencjach, gdy chce się już zobaczyć finał ;).

Common Route

Kagiha

Hikage (warunek: zobaczyć wcześniej przynajmniej 1 ending)

Yamato (warunek: musimy wcześniej zobaczyć Real World Ending)

Monshiro

Karasuba

Summer Camp

Dodaj komentarz

Translate »
error

Spodobał Ci się blog? Możesz śledzić moje kanały i dać mi o tym znać~! (b ᵔ▽ᵔ)b