Walkthrough: Amnesia – Memories

Na początku, w prologu, mamy do wyboru 4 światy. Polecam przejście ich w następującej kolejności:

Kier → Pik → Trefl → Karo

Po osiągnięciu szczęśliwych zakończeń w każdym z wymienionych światów odblokujemy dostęp do ostatniego z nich: rzeczywistości Joker.

Dodatkowo, w grze można osiągnąć różne zakończenia (dobre, złe i neutralne), ponieważ każdy wybór odpowiedzi wpływa bezpośrednio na trzy parametry: uczucie (affection), zaufanie (trust) i podejrzenia (suspicion).

„Uczucie” i „zaufanie” decydują o tym, jak zakończy się związek MC z jej partnerem. Jeśli nie są szczególnie wysokie, mogą doprowadzić do normalnego zakończenia, a jeśli są za niskie, to nawet do bad endingu. Warto przy okazji nadmienić, że nieszczęśliwych zakończeń jest w grze przynajmniej kilka. W skrócie „uczucia” pokazują nam, co MC myśli o swoim partnerze, a „zaufanie” jak przedstawiają się ich wzajemne relacje.

Ostatnia statystyka – „podejrzenia” – zawsze powinny być utrzymywane na niskim poziomie (z pewnymi wyjątkami, które są poza kontrolą gracza i będą podnosić „podejrzenia” automatycznie z postępem fabuły). Wysoka wartość tego parametru może prowadzić do złego zakończenia, ponieważ potencjalny partner zda sobie sprawę, że bohaterka go okłamuje = nie ufa mu. W większości przypadków można tego uniknąć, ujawniając prawdę we właściwym czasie.

W świecie Karo (rozdziały Tomy) istnieje również czwarty parametr „wątpliwości” (doubt). Im bardziej MC wątpi w intencję Tomy, tym gorsza jest ich relacja, co prowadzi w efekcie do złego zakończenia.

Jeśli grasz „na żywioł”, staraj się dokonywać wyborów, które wskazują na zainteresowanie MC budowaniem związku, zwiększając tym samym „uczucie” i „zaufanie”. Możesz również użyć wskazówek poniżej, a doprowadzą Cię do pożądanego zakończenia.

W celu odblokowania wszystkich CG (np. Tomy) należy zobaczyć także niektóre ze złych zakończeń oraz ukończyć mini-gry.

♥️Shin (świat Kier)♥️

♠️ Ikki (świat Pik) ♠️

♣️Kento (świat Trefl)♣️

♦️Toma (świat Karo)♦️

🃏Ukyo (świat Joker)🃏

Dodaj komentarz

Translate »
error

Spodobał Ci się blog? Możesz śledzić moje kanały i dać mi o tym znać~! (b ᵔ▽ᵔ)b